top of page

"Pocta Janu Krajníkovi"

  • neděle 27. února 2022

  • 17 - 21 hodin - Eurocentrum v Jablonci nad Nisou

  • křest vzpomínkové knihy Jana Krajníka "Uštkla mě zmije"

  • křest desky Sound of Blood kapely Eridu

  • koncert kapel NAUTICA + ERIDU + MANDRAGORA

NAUTICA na Jizerky Festu

Kdo by nás chtěl ještě teď slyšet, přijďte se podívat v sobotu 28. května do Woka na Jizerky Fest! Akce začíná v 17 hodin, Nautica bude hrát od 17:30. Kromě nás uslyšíte spoustu dalších vystupujících a v ceně vstupného je i raut.
V létě nás bohužel nikde neuslyšíte, holky odlítají na 3 měsíce do zahraničí, takže jen pokud byste měl někdo cestu do Španělska :-)
Budeme se na vás těšit!

JF.jpg

V sobotu 15. července 2017 hrajeme na festivalu ve Weidenbergu v  Bavorsku!

Recenze našeho druhého alba od baskytaristy z "Visáčů" v časopise ROCK&POP:

Interpret: Nautica

Album: Cože?

Vydavatelství: vlastním nákladem

Žánr: beat

Stopáž: 48:45

Autor recenze: Vladimír Motýlek Savec

Počet znaků:  1195  ( max 1200 )

 

Recenze:

Z prvních tónů tohoto cédéčka na mě dýchla atmosféra jako z filmu Starci na chmelu. A pocit ten se potom vracel často. Vlastně se nikam nevytratil. Celá nahrávka byla vlastně pořízena „light“, tedy hlavně bez přehnaného vrstvení nástrojů přes sebe a jejich efektování. Kytary jsou jen tak dietně oživeny a když už je použit „složitější“ a slyšitelnější efekt (wah, delay), je přiznán i s hostujícím muzikantem. Dřevní pocit je také podporován zpěvem obou děvčat. Je totiž vymyšlen tak, že přesně pasuje, jak by řekl krejčí. Důkazem pak budiž písnička Zlatý šedesátý. Už název prozradí, kde se asi lovila inspirace.

Muzika je bezstarostná, texty jsou plné rýmovaček a slovních hříček. Ani se nemusíte dívat do bookletu, abyste zjistili, že většinou píše Andrea. Deset původních věcí včetně titulní skoroinstrumentálky Cože? doplňuje cover klasiky House Of The Rising Sun. Mám naposlouchaný toliko originál, takže jsem byl podáním Nautiky trošku překvapený, ale dobře. I takhle se to dá. Vzhledem k ohranosti originálu je tento přístup vítán.

Ještě ke škatulce: sám jsem si album dovolil zařadit mezi beatové nahrávky, i když kapela o sobě tvrdí něco jiného. Nezáleží na tom, ale zní mi to tak.

Ve čtvrtek 27. července 2017 v Turnově na letním kině Festival na Jizeře - NAUTICA + Děda Mládek Illegal Band!!

A ve čtvrtek 17. srpna 2017

na Křižanském létě

NAUTICA + Žlutý pes!!

bottom of page