• Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

NAUTICA vznikla v roce 2010. Impulsem k založení kapely byly písničky,

které si skládala Andrea už od dětství. Brzy se k ní přidala sestra Radka, bubeník Martin a  kytarista Tomáš a výsledkem je kapela, která srší optimismem a mladistvou energií. S aranžováním a produkováním nahrávek kapele od začátku pomáhá zkušený hudebník Jan Krajník, takže se v aranžmá Nauticy občas objeví i dechy nebo smyčce.

V roce 2014 kapela natočila v analogovém studiu MSN Recording svou první desku s názvem NAUTICA, v roce 2016 natočila v témže studiu druhou desku „Cože?“ a v roce 2018 vydala svou třetí desku s názvem "Aeroplán", která kromě tradičního CD vyšla i na vinylu. 

Všechny desky jsou autorské, žánrově velice pestré, písničky jsou z oblasti rocku, folku, ale najdete i písně v duchu rock’n’rollu, swingu nebo reggae.  Inspirací jsou pro kapelu rockové kapely šedesátých let, což se projevuje v používání vícehlasů a širších harmonií. Nautica získala první místa prakticky ve všech hudebních soutěžích do osmnácti let, jako jsou Dětská Porta, Brána, Folkový kvítek, Škola rocku nebo Zlatý oříšek České televize.

 

NAUTICA                                                                                        
Andrea Bělíková - kytara, zpěv
Radka Bělíková - baskytara, zpěv
Martin Gorčík - bicí, zpěv
Tomáš Patrman - kytara 

Náš nový videklip

MP3 ukázka:

O kapele

Dapcom.cz
Slušnej kanál Tv

© 2023 by KAPELA NAUTICA.  S pomocí aplikace Wix.com sestavil dapcom

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now